O mnie

Przede wszystkim jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych córeczek. Uwielbiam obserwować rozwój małych dzieci, ich otwartość i niezwykłą chłonność na nowe bodźce i doświadczenia. Naukowcy i pedagodzy twierdzą, że właśnie pierwsze 6 lat życia dziecka jest najważniejszym dla niego okresem, gdyż nigdy później z taką szybkością nie będzie absorbować nowo zdobywanej wiedzy, a poziom zdolności, w tym muzycznych, z którymi dziecko się rodzi przy braku różnorakich bodźców wraz z wiekiem zaniknie.

Zdobyte na uniwersytecie i w szkole II stopnia wykształcenie muzyczne dało mi wspaniałe narzędzia i pomysły, aby poprzez stworzenie profesjonalnych zajęć umuzykalniających realizować jedną z moich pasji, jaką jest praca z małymi dziećmi.

Muzyczne Fikanki prowadzone w Klubokawiarni Fika oraz ich rozwinięcie, którym jest autorski program Muzyczne Kroczki realizowany w lubelskich żłobkach i przedszkolach to zajęcia, podczas których wzmacniamy i rozwijamy zdolności muzyczne naszych maluchów stosując wybrane ćwiczenia i metody zaczerpnięte od takich gigantów pedagogiki muzyki jak Edwin Gordon, Carl Orf czy Zolton Koday.

Druga pasja, której poświęcam wiele uwagi to chórmistrzostwo i nauka prawidłowej emisji głosu. Od kilku lat z sukcesami prowadzę młodzieżowy chór w I L.O. w Lublinie, a kilka razy w roku mam przyjemność przygotowywać i dyrygować chórem i orkiestrą dla uświetnienia najważniejszych uroczystości kościelnych w bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.

Wciąż poszukuję nowych i bardziej efektywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą uczestnicząc w szkoleniach i kursach branżowych na terenie całego kraju.

Do zobaczenia na zajęciach!

 

JoannaJoanna