Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/majeu/domains/edumusic.pl/public_html/wp-content/plugins/jupiterx-core/includes/condition/classes/apply-condition.php on line 164

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/majeu/domains/edumusic.pl/public_html/wp-content/plugins/jupiterx-core/includes/condition/classes/apply-condition.php on line 164
Muzykoterapia aktywna – EduMusic Skip to content

Muzyko-terapia
aktywna

Muzyka to nie tylko język którym się posługujemy, to również narzędzie wspomagające rozwój fizyczny oraz psychiczny dziecka. Każde dziecko rodzi się uzdolnione muzycznie! Zadbaj, by Twoje dziecko miało możliwość rozwijać się aktywnie poprzez muzykoterapię.

Czym jest muzykoterapia z wykorzystaniem teorii E. Gordona?

Muzykoterapia jest to terapia uzupełniająca, wspierająca dziecko w rozwoju procesów poznawczych, emocjonalnych i społecznych. Zajęcia umuzykalniające to jedna z form terapii niedyrektywnej jaką jest muzykoterapia. Śpiewając razem z instruktorem, poruszając się swobodnie i rytmizując, rodzice/opiekunowie zachęcają dziecko do aktywności. Kontakt z muzyką ma charakter komunikacyjny, służy uwalnianiu emocji i pobudzeniu kreatywności oraz wzmacnianiu bliskości dzięki wspólnemu działaniu.

 

Dla kogo?

Muzykoterapia świetnie sprawdza się we współpracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, ale nie tylko. Zaproszony jest KAŻDY, kto chce wspomóc rozwój swojego dziecka poprzez muzykę.

Jeśli zauważasz w swoim dziecku trudność w kontakcie z otoczeniem, Twoje dziecko ma problem z rozładowywaniem napięcia, ciężko jest mu odnaleźć się w grupie, to chcemy Ci pomóc!

Co możemy zaoferować

Nasze doświadczenie budujemy podczas cotygodniowej współpracy z dziećmi ze spektrum autyzmu w Centrum Edukacji i Wspomagania Rozwoju – INSIGNIS oraz w Przedszkolu Integracyjnym ZACISZE.

Podczas naszych zajęć staramy się dostosowywać nasze podejście do konkretnej osoby bądź jej problemu. W tym celu dobieramy różne narzędzia uwzględniając konkretne potrzeby osoby lub grupy.
W czasie zajęć aktywizujemy dziecko i rodzica pomagając w uzyskaniu im wspólnego kontaktu. Pracujemy nad wspólnym polem uwagi oraz wykorzystując ruch wpływamy na regulację napięcia mięśniowego. Dziecko, poprzez zabawę uczy się funkcjonowania w grupie, wzrasta jego poczucie sprawczości oraz pewność siebie.
Zdarza się, że dziecko odkrywa muzykę, jako alternatywną formę komunikacji!

W takim razie, jaka jest różnica między zajęciami w klubokawiarni, a zajęciami z muzykoterapii?

Zajęcia, choć podobne, to różnią się bardzo ważną kwestią

– CELEM!

W czasie Muzycznych Fikanek uczymy posługiwania się muzyką
UCZYMY MUZYKOWANIA

Na muzykoterapii SZUKAMY KONTAKTU Z DZIECKIEM
– muzyka może być dużą pomocą w nawiązywaniu relacji

Dlatego TY rodzicu/opiekunie JESTEŚ WAŻNY
– chcemy pokazać Ci metody pracy, mieć z Tobą stały kontakt w czasie zajęć, abyśmy mogli WSPÓŁDZIAŁAĆ w rozwoju Twojego dziecka.

Bądź na bieżąco.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, a będziemy cię informować o najbliższych wydarzeniach.